DOMŮ VOZIDLA Z AKCÍ DÍLNA KE STAŽENÍ INFO ODKAZY
      2020       2019       2018       2017       2016       2015       2014       2013       2012       2011       2010       2009       2008       starší

Vánoční Cena 2009 05.12.09


Každoročně konaná soutěžní výstava plastikových a papírových modelářů se letos přesunula zpět do větších prostor, takže bylo i více místa pro doprovodný program. Letos přijeli i tankista Radek a Ivan z Kobylí, takže tradiční zemní práce prováděné divizí M&R byly občas zpestřeny tankovým útokem a k zásobování skladiště autodíly přispíval také modrý Magnum.


Další fotogalerie zde a zde.

Model-Hobby 02-04.10.09


Rok se s rokem sešel a opět proběhl v Praze modelářský veletrh, na kterém byly již tradičně součástí doprovodného programu také předvádění modelů trucků a stavební techniky. Letos jsme se účastnili jen v sobotu a neděli, v pátek jsme vyrazili do Lipska zjistit jak to dělají naši sousedi. Ukázalo se, že je tu hodně odlišností, jak v organizaci, konstrukci vozidel i jejich předvádění. Mimořádně zajímavá byla sekce vojenských modelářů, která u nás prakticky není k vidění. ( krátké video zde )V sobotu ráno bylo potřeba nejdříve zprovoznit techniku, což u vysokozdvižného vozíku spočívalo v kompletním sestavení a seštelování vůli ve zdvihacím mechanizmu. Pak už se naplno rozjel provoz ve skladu a na kontejnerovém terminálu.Ještě víc živo bylo ale v prostoru mezi stavebními stroji, které terén měnily doslova s každou hodinou. Došlo i na stavbu lávky pro pěší, kterou se konečně podařilo sestavit celou.
Video z Model-Hobby zde .TRUCK SRAZ Zlín 29.08.09


www.truck-sraz-zlin.cz
"Mokrá ale krásná" - tak by se dala charakterizovat tato akce, která se konala v Březůvkách kousek od Zlína. Dopoledne se nedalo dělat nic než v dešti postavit silnice a čekat na umoudření počasí, které se mělo zlepšovat k poledni. Pršet sice přestalo, ale ne na dlouho, takže provoz na modelové silnici se objevoval pouze v přestávkách mezi deštěm.Jinak modely odpočívaly na parkovišti, které bylo kryté stanem.K večeru přestalo pršet úplně a tak nic nebránilo nočním jízdám, při kterých naplno vyniklo propracované osvětlení modelů.

Další fotogalerie zde, zde a tady .


Národní soutěž plastikových modelářů Napajedla 20.06.09


Na rozdíl od minulého roku se tato akce konala letos v Napajedlích. Sešlo se tu několik zajímavých nových strojů, které brázdili střídavě venkovní pískový poloygon a vnitřní silniční plochy. Vyvrcholením programu byla vojenská bitva, té jsme ale se naštěstí neúčastnili. I přes problémy spojené s počasím, rušením, napájením nabíječek a převracením UNC to nakonec dopadlo dobře.otevírání RC dráhy Mikulčice 06.06.09


Byl jsme pozván klubem z Kobylí abych se zúčastnil této akce. Předpověď byla pochybná ale počasí vyšlo perfektně a tak (kromě malého prostoru) nic nebránilo provozu modelů, dokonce jsme si zajezdili i po závodní dráze.

Později jsem dal z ruky ještěrku a takto to dopadlo:

[veškeré fotografie poskytnul pořádající klub]


Slavičínský Šikula 28.03.09


Zajišťovali jsme doprovodný program na soutěžní výstavě plastikových modelářů, bylo to myslím podařené, jen foťák stávkoval takže vlastní obrázky nemám. Další foto zde a zde . Za povšimnutí stojí způsob nakládání ještěrky do kontejneru za účelem převozu.


Brno - MOBITEX 21.03.09
Přesto, že byl modelářský veletrh zrušený, dorazilo sem velké množství modelářů s modely rozmanitých předloh, např. Dakarské Tatry předváděly své schopnosti na kousku Sahary , která byla o kus dá srovnávaná UDSkou, na silnicích však převažovaly australské a americké tahače.
Náš skladník nepřekvapil a jako obvykle zbořil půlku skladu.


Olomouc - FOR MODEL 07.03.09
Nová UDSka Slovenského modeláře Igora z Nitry - vypadá perfektně: video
Ovšem náš řidič se opět vyznamenal, protože podcenil terén a zapadl poblíž mostku. Nakonec ho musely vytahovat dvě Tatry, bez kterých by tam trčel dodnes :-) video 1, 2, 3 (videa pořídil pohotový řidič Tatry)
Další fotky z akce zde.

© Michal Boček 2011