DOMŮ VOZIDLA Z AKCÍ DÍLNA KE STAŽENÍ INFO ODKAZY
2023       2022       2021       2020       2019       2018       2017       2016       2015       2014       2013       2012       2011       2010       2009       2008       starší

Vánoce na brněnské radnici 23.12.10


Doopravdy poslední akce jsem se zůčastnil na pozvání Toma Otýpky z Brna, a to slavení vánoc na brněnské radnici. Kromě modelářsky nezajímavé výstavy obrazů a betlémského světla se tu sešli ještě železniční modeláři, Midway Navy klub se statickou ukázkou lodí a několik tanků, které ať už řízeny majitelem nebo nebo návštěvníky předváděly manévry s takovou vojenskou brutalitou až se zdálo, že se každou chvíli musí něco odpadnout, ale kupodivy vydržely až do konce. Oproti tomu ve skladišti panovala poklidná vánoční atmosféra, kterou lehce vířily jen dvě ještěrky nepřetržitě nakládající a vykládající přistavené návěsy. Velikostně bych tuto akci zařadil asi do kategorie mikro, protože jsme měli k dispozici prostor akorát na skladiště a k němu při stavený kamion s návěsem, okolí bylo obležené navštěvníky a agresivní bojovou technikou takže místa bylo opravdu málo, což se ale výborně hodilo pro otestování funkčnosti nového přívěsného vozíku za Sprintera. Návštěvnost byla taky vcelku vysoká takže nezbývá než poděkovat za pozvámí na povedenou akci a těšit se na akce v příštím roce.


Vánoční Cena 2010 04.12.10


Vánoční Cena Uherského Hradiště bývá zpravidla poslední akcí roku, a ne jinak tomu bylo i letos. Dorazilo sedm modelářů s dvanácti modely, což je na prostor 6x4m docela hodně a projevilo se to i na hustotě provozu, kterou ocenili hlavně diváci. A bylo se na co dívat - téměř nepřerušovaný provoz ve skladu, nakladač pracující na hromadě písku, ještě nezajetá Severní Hvězda Ivana Trávníčka a další kratší činnosti jako třeba likvidace zlomeného stromu nebo dělník Správy a údržby silnic pronásledující svého šéfa na mopedu - řídil zřejmě pod vlivem, bez helmy a ještě s krumpáčem v ruce a tak to nemohlo skončit jinak než karambolem . Naštěstí se to obešlo bez následků a tak mohl pokračovat dál. To skladníkovi se vybila ještěrka a tak musel poslední přepravky přesouvat ručně na vypůjčeném rudlu.

Další fotogalerie zde a reportáž zde.


Modellbau-Messe Wien 23.10.10


Vídeňský veletrh je především o železničních modelářích - různé stánky prodejců, klubové kolejiště a panely zabraly více než polovinu jedné haly, a některé byly perfektně propracované do nejmenších detailů, jiné vypadaly jako opravdové díky hustému zalesnění podél trati.

Mě ale zajímají spíše větší měřítka co nepotřebují koleje - ty byly ve vedlejší hale vyhrazené doprovodným programům. Plocha komunikací a terénu byla sice na první pohled obrovská, ale přístupná pro návštěvníky pouze ze tří stran, takže na vzdálenější odstavené modely moc vidět nebylo. Naštěstí i mezi tím co bylo na dohled se našlo pár zajímavých strojů - například nový pásový CAT od Bruderu, historický Poclain nebo tank 1:6, který na parkovišti ostřeloval nejmladší návštěvníky vodním dělem .

Dál za zmínku stojí maketově zpracovaný model důlního rypadla, který vypadal impozantně i když nepracoval. Zajímavý byl i malinkatý Steyr 4x4, se sklopnou korbou a funkční hydraulickou rukou, kterou drze vytrhával stromkové dekorace; nebo naopak bagr DESPE řešený zcela bez hydrauliky.

Během dne se stále něco dělo, takže když si člověk počkal, zažil tankovou bitvu s pyrotechnickými efekty nebo výjezd požárníků k hořící budově včetně jejího uhašení.

Odkaz na stránky pořádajícího klubu tady a nějaké to oficiální video zde


Model-Hobby 30.09.-03.10.10


Pražský veletrh Model Hobby nezklamal a potvrdl pozici největší akce roku z pohledu kamionových modelářů. Během čtyř dnů se na ploše silnic a hlíny v kryté vytápěné hale vystřídá spousta modelářů s různými stroji a tak se tu dají předvádět činnosti jaké jinde neuvidíte - letos třeba probíhala stavba stezky pro pěší včetně lávky a nebo přímá přeprava zboží mezi dvěma sklady. Byly tu také kolegové modeláři z pozvaní Německa aby předváděli své modely v měřítku 1:4 (!) , které byly opravdu nepřehlédnutelné. Novinkou letošního roku bylo 0. Mistrovství ČR modelů trucků, které pořádal klub Š-hobby ve spolupráci s pořadateli veletrhu. Druhé místo v kategorii přestaveb získal kupodivu náš Mercedes , což bylo překvapením i pro mě.

Další galerie na rajčeti tady, tady, tady a tady
Pro zajímavost podmínky soutěže zde


Tuning Salon Brno 25.09.10


Na tuto akci jsem byl pozván klubem z Kobylí, bohužel sem si nevzal vlastní foťák, takže fotky a reportáž pouze na stránkách klubu.
Další fotogalerie od Zdeňka tady.


Truckfest Hradec Králové 10.-12.09.10


Tento (model)truckfest se opravdu povedl. Ať už počasím, které bylo perfektní od začátku do konce, nebo účastí více než 100 modelů včetně zástupců až z Itálie. Celou akci zajišťoval místní klub a bylo to vidět, protože si každý mohl přijít na své - byly tu kompletní silnice včetně nadjezdu, hromada hlíny a také dva sklady. Zatímco ve skladech velký provoz nebyl, na hromadě hlíny řádily především stroje CAT různých typů a velikostí, a nakládaly přistavené sklopky. Vrcholem programu byla promenáda modelů před diváky na ploše. Pak už následovaly jen noční jízdy, nejdřív jen po modelové silnici, a později po celém areálu.

Další galerie na rajčeti: tady, tady a tady.


Šiklův Mlýn - 10 let RC Revue 27.-29.05.10


Ukončení sezony na Šiklově mlýně bylo určitě plánováno velkolepěji, než dovolilo počasí. Nejvíce to oslabilo předvádění modelů letadel, ale stavební technice naštěstí nějaká ta kapka nevadí a kamiony byly pod střechou (vlastně pod stanem), kde vyrostly silnice s benzinkou, parkovištěm a dvěma skladišti, takže tam byl slušný provoz, který se zmírňoval jen o přeztávce na oběd. Živo bylo i na teréním polygonu, kde neúnavně pracovaly bagry a řádily dakarky a jiné expediční stroje.

Reportáž na fóru a na stránkách,
fotky tady, tady, tady, galerie zde a zde.


Truck Sraz Zlín 20.-22.08.10Ježdění na truck srazu v Březůvkách sem si domluvil s Pavlem Jandou a rozhodně jsem nelitoval. Silnice byla sice malá, ale pro sklad se kousek místa našel a kamiony se proháněly i po ploše mezi velkými vzory. Letos tu byl i pískový polygon, kde jezdily Tatry, řádily dakarky a zapadaly Mercedesy. Stále se bylo na co dívat, ať už na dloooooouhé australské Road Trainy, nakládku ve skladu, přesun materiálu a strojů na polygonu nebo vystavené kity Montiklubu z Bíliny. S večerem provoz na polygonu postupně utichl, ale osvícené kamiony brázdily cesty ještě dlouho do noci.

Zpestřením byla divácká soutěž o nejkrásnější australský kamion, ale nevyhrál ten nejdelší, jak sem se mylně domlníval ...video tahání nejen podvalníku
foto a reportáž zde a zde


Národní soutěž plastikových modelářů Luhačovice 12.06.10Letos jsem byl opět pozvaný dělat doprovodný program na tuto akci, která se letos konala v Luhačovicích. Na to, že je to lázeňské město a byla sobota, tak návštěvnost nebyla vysoká, ale zase byl prostor na akce typu "řidičák na kamion zdarma a pro všechny" takže si i diváci přišli na své.Autotec/Autosalon 2010Reportáž pořádajícího klubu


Sraz modelů bojové a stavební techniky IV. - SlatinaFotky a reportáž na fóru, galerie 1 , galerie 2 , galerie 3 , reportáž .


Den otevřených dveří v depozitáři MHD ŘečkoviceFotky a reportáž na fóru.


Faszination Modellbau KarlsruheTaky vás zajímá, jak to dělají vaši sousedé? Buďte klidní, řeč je u našich německých sousedech a modelařině. Veletrh Faszination Modellbau v Karlsruhe patří v Německu k těm větším, letos byla ze tří hal věnována celá jedna hala kamionům a stavební technice . A dívat se bylo opravdu na co, jednak na polygony německých klubů, jednak na modely a také na stánky vystavovatelů. Nabídka vozidel, techniky, dílu a doplňků je obrovská a s námi nesrovnatelná nejen množstevně, ale bohužel i finančně. Stejně tak i množství modelářů a klubů je v Německu velké, jen plocha klubových polygonů zabrala čtvrtinu haly. Co se týče kvality modelů, myslím že se rozhodně nemáme za co stydět. Mezery máme především v komentování. V německu se komentuje úplně všechno, ať jde o rutinní provoz na silnicích, útok indiánů na srub, nebo rolbování svahu - německy mluvící návštěvník hned ví co se děje, co je to za model, kdo ho postavil a jaké má parametry. No, uvidíme, snad se toho někdy dočkáme i u nás.

Parádní bylo vystoupení Indianer Gruppe, kteří předvedli funkční pádlující indiány drze útočící na srub osadníků. Nejdřív se pokusili o přímý útok, ten byl odražen usilovnou střelbou ze srubu. Indiáni se nedali a tak srub zapálily hořícími šípy odpalovanými z kánoí. Srub se začal potápět a už to vypadalo, že to má spočítané. Naštěstí připlul vor a kánoe s posilami a indiány rozehnali puškami.
Všechno bylo dálkově ovládané, včetně zapálení šípů, namíření a odpálení ...FOR MODEL Olomouc 06-07.03.10


V Olomouci se konal každoroční modelářský a sběratelský veletrh FOR MODEL a my jsme na něm nemohli chybět. Během dvou dnů se na ploše střídaly Tatry, stavební stroje, kamiony, a různá jiná technika. Živo bylo i ve skladu, kde někdy pracovaly až tři ještěrky najednou, které zajišťovaly překládku a třídění zboží. Na hromadách hlíny se to hemžilo technikou sice různého stáří, ale stejně velkého odhodlání obě hromady mostem spojit, což se nakonec podařilo. Slabším strojům dělal problém jen jeden prudký výjezd, ale s pomocí navijáku se to podařilo zvládnout. Nedělní specialitkou byly dvě T813 TP , obě stejné a přece trochu jiné ...

Další fotky zde, zde, zde a video ze skladu tady.

© Michal Boček 2011