DOMŮ VOZIDLA Z AKCÍ DÍLNA KE STAŽENÍ INFO ODKAZY
      2024       2023       2022       2021       2020       2019       2018       2017       2016       2015       2014       2013       2012       2011       2010       2009       2008       starší

Domažlický modelář 01.11.14


Letos sem byl místo modelhobby v Domažlicích a stálo to za to - celá místní sokolovna byla vyhrazená modelářům a na jednotlivých plochách byly předváděné spousty modelů. Protože jsem většinu času strávil u hlíny tak se pokusím popsat jak to tam vypadalo:
Nejdřív bylo potřeba sehnat řidiče kamionu s podvalem a převést na staveniště bagr:

Pak se demolovaly černé stavby - nejdřív byla bouda stržena buldozerem, potom se její zbytky nakládaly nakladačem, ale to šlo špatně tak muselo přijet auto z rukou:

No a potom se pokračovalo klasicky nakládkou a převozem zeminy pomocí spousty různých strojů a náklaďáků:

A že se udělal kus práce je vidět níže - zarostlý původní terén dopoledne a hotového tělesa násypu na konci akce:

Během práce ale došlo také k řadě "skoronehod" - nejčastější bylo utržení krajnice na úzkém násypu a zapadnutí - to se mě podařilo takovým způsobem že už to nahoru nešlo a musel sem být kontrolovaně stažen dolu.

Celkově byla akce velice povedená, sešlo se tu dost lidí a techniky která byla pořád v pohybu, takže myslím že to bylo patřičné zakončení letošní sezóny.
Podrobnější reportáž od Davida je tady včetně odkazu na jeho video.
Další fotogalerie na rajčeti tady, tady a tady, a video tu a jedno delší od Dana tu. A ještě jedna a druhá facebooková galerie.


Truck Sraz Zlín 23-24.08.14


Letos sem domlouval ježdění v Březůvkách já takže bylo trochu víc starostí se sháněním písku, přístřešků, stolů, grilu, pásek, modelářů, atd. ale výsledek stál za to protože se nám povedlo udělat pěkný kousek krajiny s pískovnou uprostřed, ke které vedly zpevněné cesty a dalo se tam krásně jezdit. Po vytlačení italů z asfaltu se rozjel drtič, vedle byl kontejnerový terminál a ještě zbylo místo pro diváky. Pak už se naplno rozjela výstavba silnice, která byla plánovaná z tunelu až k asfaltu, ale nepodařilo se ji dokončit protože chyběly baterky, stávkoval bagr a navečer začalo pršet, takže neproběhly ani oblíbené noční jízdy. Déšť nebránil grilování pod přístřeškem, ale byl tak vydatný, že ráno zbyla z písku jen břečka a jezdit mimo cesty se dalo jen s náhonem na všechny kola.
Další fotogalerie tady a video od Pepy tu.


Lutopecny dětský den 28.06.14


V Lutopecnách nebyly davy diváků, kvalitní silnice ani nablýskané koráby silnic, ale zato se tam sešla skvělá parta, vyšlo počasí a byli jsme pohoštěni pitím a výborným starostovým grilovaným kolenem, takže podle mě to byla vydařená letní akce. Podařilo se vyměnit nefunkční regulátor na nakladači, který pak nakládal sklopky i drtič, ale bagr takové štěstí neměl a jen se vozil na podvalu.Kopřivnické dny techniky 08.06.14


Tentokrát sem na dny techniky do Kopřivnice kvůli nedostatku času dorazil jen na neděli, ale stálo to za to. Pořadatelé vylepšili střechu stanu, takže už se nekonala loňská marsovská atmosféra, podařilo se nám rozdělat stěnu takže příjemně profukovalo a hlavně byl nachystaný parádní písek s hlínou ideální vlhkosti, který se dal dobře bagrovat a po ujezdění se na něm dobře jezdilo. Toho jsme hned využili a vytvořili část krajiny se silnicí s propustkem ve výstavbě. Plánované bylo nejdřív osadit propustkové prefabrikáty a pak dosypat násep k propustku a dokončit silnici. Nejdřív ale začaly potíže s jeřábem, kterému špatně fungovala otoč, pak ten samý problém postihl i UDSku, na bagru netěsnil píst výložníku, mix měl problémy s ramenem, na HONu se urvalo uložení ramene a jedině buldozer pracoval neúnavně až do konce.
Silnice tedy hotová není, do příště je potřeba spravit stroje a třeba budeme úspěnější .


BESKYD MODEL KIT SHOW


Letos v Kopřivnici sice nepršelo, ale zato byla docela kosa. V sobotu se bagrovalo potrubí, testoval se drtič a převážela hlína, ale plynulému provozu bránily potíže s převody v HONu a nedostatek baterek do nakladače a drtiče. V neděli mě nefungoval foťák takže nemám fotky, ale zato David má spoustu zajímavého materiálu, protože nejříve přesvědčil hlídacího psa k neskutečným kouskům, a potom likvidovali Tatrovkama starý přístřešek, proto doporučuju pročíst si jeho reportáž a hlavně obzvlášť povedené video.


Davidova reportáž včetně fotek a videa je tady.

Velikonoční Prostějov 19.04.14


V Prostějove vyšlo dobré počasí, solidní účast, perfektní hlína a dost bagrů a techniky pro celodenní činnost takže sem si to užíval. V průběhu akce se vyskytly nejdřív komplikace se spálenými regulátory (naštěstí pod dohledem hasičů), později při nakládání siláže dělal problémy vítr (ale ztráty nebyly velké) a ještě zlobila mechanika na Honu, ale i tak to byla velice vydařená akce.


Další fotogalerie od Karla, Vládi , zemědělců a Zdeňka .


Slavičínský šikula 29.03.14


Letos sem ve Slavičíně postavil malé stavebniny se skladem uhlí a s okolní silnicí. Bohužel po nějaké době přestala fungovat spodní pístnice na nakladači
takže místo nakládání palet a uhlí se daly jen zkoušet teréní schopnosti podvozku.

Zato místní nezletilí řidiči se předvedli: - když je po nějaké době omrzela bezpečná a předpisová jízda, začali převážet závozníka na korbě a pak dokonce i na přední kapotě pod vlivem s politickými transparenty. Naštěstí nebyl provoz, tak se nikomu nic nestalo, ale závozník na to bude asi ještě dlouho vzpomínat.
For Model Olomouc 15.03.14


For Model v Olomouci byl letos už v opraveném pavilonu a díky tomu mohl být o něco větší a rozmanitější, ale plocha pro stavební stroje byla kupodivu o něco menší. Taky překvapila hlína - obvykle tu bývá spousta kvalitní rašeliny která drží a dá se po ní parádně jezdit, ale letos byla vysušená a sypká a projely po ní jen skutečně terénní stroje.
V sobotu tu bylo i dost kamionů a sklad se svačinou dokonce až z jihu čech, takže kromě převozu rašeliny brázdili silnice i kamioňáci s návěsy a občas i nějaký tank.


V neděli kamioňáků ubylo, ale přibylo bagristů a stavebních strojů, tak sem si pujčil odstavenou sklopku a jezdil s Volvem pod nakladačem. Bylo ale poznat že není připravené na stavební provoz - náhon na lehký zadek a absence uzávěrky se projevovaly hlavně při jízdě po prázdnu a odjíždění od vysypané hromady.

Další velice povedená fotogalerie od Letnických tady.


Prodítě 07-09.03.14


V pátek probíhala hlavně příprava plochy a hlíny - byl postavený plot kolem skladu a pískovny, sadily se stromy a tráva. Ve zbývajícím čase se už začalo bagrovat a vykopali jsem rýhu, do které se osadilo a zasypalo potrubí.

V sobotu už bylo na ploše mnohem víc rušno a plno, nakládal se písek, rašelina i hlína. Mimo to se na silnicích proháněly kamiony a taky tanky, které svedly hlavní bitvu odpoledne. Vlek byl testovaný za různými vozidly a s různými náklady.

Neděle už byla na silnicích volnější, ale díky další dávce rašeliny a nakládacím posílám se bagrovalo se stejným nasazením jako v sobotu, vozila se rašelina, písek i hlína z výkopu potrubí.


A na závěr srovnání všech tří dnů:

Podrobná reportáž od Davida tady, včetně odkazu na video.
A ještě jedno kratší video od Pepy tady .


Strážnické poježdění 26.01.14Strážnické poježdění jako první akce letošního roku začalo netradičně už v sobotu navečer zábavou a diskuzí většiny zůčastněných modelářů, která se protáhla až skoro k ránu.
I přesto však v neděli byla plocha připravená včas a mohl začít modelový provoz. Oproti loňsku, kdy se silnice vytyčovaly páskami na podlaze se letos jezdilo po uplně nové "vnitřní" verzi silnic, díky které to vypadalo mnohem líp. Jeližkož v tělocvičně neradi vidí písek a hlínu, vozila se jen pilinová siláž do silážní jamy a pak zpátky. Nakládku zajištoval především nový Manitou, který na to byl jak dělaný a potom se k němu přidal starý hon a bagr a nakládali nejen zemědělské traktory, ale i nákladáky a kloubový dumper. Já sem doma nechal foťák, takže vlastní fotky nemám, ale díky tomu sem celou dobu strávil ježděním a testování vleku, který fungoval výborně.
Víc snad napoví fotogalerie kolegů:
Jirka, Radek, pražáci , letrans
video od Martina,
a reportáž z tisku: tady.

© Michal Boček 2014