DOMŮ VOZIDLA Z AKCÍ DÍLNA KE STAŽENÍ INFO ODKAZY
2023       2022       2021       2020       2019       2018       2017       2016       2015       2014       2013       2012       2011       2010       2009       2008       starší

Ostravský veletrh hraček 28-30.10.16


Jelikož se letos nekonal Domažlický modelář (což je škoda), byl poslední velkou akcí roku Ostravský veletrh hraček. Letos jen na tři dny, za to s účastí různorodé techniky - krom starých známých strojů se letos objevil funkční prodej, rozvoz a vykládání uhlí rovnou na dopravník. Všechny tři dny se budoval násep - největší posun prací byl v sobotu kdy bylo na place nejvíc techniky. Probíhalo taky testování váhy - zatím je to jen hrubá stavba a jednoduchý program pro vyzkoušení jak se to bude chovat a co všechno nahoru vyjede. Blikající čísla vyřešil David a nahoru vyjel i kamion s návěsem což překročilo všechna očekávání, takže práce na váze můžou pokračovat.

Další fotogalerie od Petra a od Romana, reportáž od Davida jistě bude co nevidět.


Polygon Sokolnice 24.09.2016V sobotu jsme se sešli u Michala aby jsme vyzkoušeli jeho polygon který buduje na zahradě. Zatím je rozestavěný, což ale vůbec nevadilo protože se mohlo bagrovat a budovat přímo pomocí modelů. Protože tam nebyli žádní diváci a taky nebyl daný čas začátku a konce tak bylo dost času na kecání o založení klubu, stavbě modelů, zapojení eletroniky a prostě věcí které se na klasických akcích nestíhají. Počasí vyšlo, pivo nedošlo, k obědu byl gulášek a k večeru utopenci takže jediná škoda je že se nás tam nesešlo víc, ale snad to bude příště lepší.

Mrkněte taky na fotky od Ričihoa video od Michala.


Kopřivnické dny techniky 04-05.2016


Letos na polygon dorazily ze stavebních strojů jen dva menší nakladače, pásák a lanový bagr, a kvůli tomu nakládka trochu vázla. Navíc postupně všechny postihly poruchy nebo nehody, takže prim na staveništi hrály vojenské osmikoly a V3Sky. Chyběl i pohotový a protřelý reportér David který dělá propracované reportáže, tak se to amatérsky pokusím shrnout aspoň za sebe:
Ráno sem vyrážel brzo abych tam na osm byl, kluci už tu byli od pátku. Pepa domluvil jako materiál fůru hlinitého písku, který jsme naaranžovali do podoby mostku a okolí. Původní plán pustit diváky z čela a dvou boční stran zhatili desetináři, ale operativně se přemístily bagrovací místa aby na ně bylo vidět a bylo to v pohodě. Druhou polovinu stanu zabral Jirka s půjčovnou závodních tahačů. Na naší hromadě se pracovalo na zavážení jámy - to měl na starosti Michal, a budování náspu - toho sem se zhostil já, Pepa s přítelkyní, a René. To nám vydrželo až do odpoledne, protože lanový bagr má fakt malou lžíci. Zbytek pohybu na ploše obstarávali kluci s osmikolama a pěkně se vyřádili. Po ukončení jsme přejeli do DMR arény v Rožnově - bylo tam domluvené spaní i s desetinářema, večer se opékalo na ohni a diskutovalo o všem možném. V neděli jsme jen trochu upravili polygon a pokračovali v budování náspu - šlo to rychleji protože nakládal i Michal. Ovšem jen do té doby než přetrhl lanko na zdvihu ramene - půl hoďky to opravoval, potom půl hoďky pokračoval v nakládání a prasklo mu znova - zřejmě zadřená kladka . René přišel o nakladače kabinu kvůli jedné hyperaktivní holčičce, a Pepa nakládal jen do doby než ho taky zastavily problémy s navijáky. Petr měl na bobku problémy už od soboty s předním kolem které se moc nechtělo točit a tak mě ani tolik nemrzelo že v neděli po poledni už sem musel odjíždět stíhat jiné povinnosti. Co se týče velké techniky tak dorazilo hodně dakarských aut, pěknou prezentaci měla i AČR a samozřejmě nemohla chybět oblíbená kropička jezdící mezi návštěvníky. Počasí mají místní asi podplacené, protože bylo zase sluníčko a teplo.
Takže příští rok zase snad s větší účastí
Pár mých fotek:

Další fotky mají Riči, Petr a tady něco od desetinářů.


Modelářská výstava Sazovice 14.05.16


Nedávno jsme získali zajímavou zakázku - budování navážky pro výstavbu několika nových RD v malé obci Sazovice nedaleko Zlína. Kanalizace už byla vybudovaná a tak veškeré práce spočívaly v navážení materiálu z blízké deponie a jejím rovnání, situace je zřejmá z fotografie:

Nejdřív bylo potřeba dopravit nakladač na nakládku a taky buldozer k vykládce pro rovnání:

Pak už začalo vlastní navážení, nasadili jsme sóla a taky traktor, ale práce šly pomalu takže po obědě pracovní partu doplnila i návěsová souprava:

Práce šly podle harmonogramu a planina byla téměř hotová když se zjistilo že materiál navážky je silně kontaminovaný radonem a zcela nevhodný jako podloží pro obydlenou oblast, proto bylo rozhodnuto o odvezení veškerého materiálu a jeho nahrazení jiným. S tím investor samozřejmě nepočítal a tak byly práce přerušené při vyčerpání přidělených financí. Ale už je v jednání navýšení rozpočtu takže doufáme že se tu z rok znovu objevíme a práce dokončíme (pokud zase "vyhrajeme" výběrové řízení ).
Průběh celé akce je shrnut na následujících snímcích:

Video:Slavičínský šikula 02.04.16


Tentokrát se ve Slavičíně bagrovalo - dorazil sem já, Honza s nakladačem a Vojta s dvěma tanky. Protože to bylo vevnitř na koberci tak jsme měli jen piliny, ale zato jich bylo docela dost, takže se nejdřív vozily z areálu na skládku, a až byla prázdná, likvidovala se skládka a vozilo se to zpět do areálu. Postupem času Vojta přešel na řízení sklopky, a já sem jezdil s traktorem s vlečkou. Po obědě začalo stávkovat vyklápění lžice na nakladači, ale objevili jsme že mezi dvěma táhly se tvoří ucpávka z pilin a po jejich odstranění se nakládalo dál až do konce. Návštěvníků bylo letos o něco méně, což asi bude krásným počasím venku, ale ti co přišli určitě zklamaní nebyli.


Kitaři měli mezi modely na stolku zajímavé upozornění:
Velikonoční Prostějov 25.03.16


Studené počasí už u kitařů v Prostějově nikoho nepřekvapilo a tak jsme vybavení rukavicemi a kafem bagrovali o stošest. Nejdřív bylo potřeba zavést díry v dlažbě a pak už začlo odvážení hromady drti na skládku. Na nakládce se střídaly nakladače a bagry takže to pěkně odsýpalo. Při vyklápění se na měkém podloži převrhla osmikola, při převracení zpátky bylo nakonec potřeba dalších dvou spojených za sebe aby se dostala zpátky na kola. Nakonec sem tam zapadl i já s vlekem a musel mě tahat ven nakladač.

Doplňují to fotky od Ričiho.


FOR MODEL Olomouc 11-13.03.16


V těsném závěsu za brněnským veletrhem proběhl také ten Olomoucký na Floře. Letos jsme to pojali zodpovědně a dorazili už v pátek aby se na ploše něco dělo po všechny dny. Hlavní nápor jak diváků tak modelářů byl tradičně v sobotu, kdy dorazili i drtiči a zabrali jednu zatáčku ze silnice, takže se celá část uzavřela pro účely stavby. Převážela se hlavně suchá rašelina, která sice efektně prášila, ale moc se po ní nedalo jezdit a prach se dostal všude. Písek měli dakaristi, ale jelikož v sobotu skončili tak nastoupila noční směna a začala ho navážet k nám, v neděli se v tom pokračovalo. Zkoušeli jsme také úpravu povrchu mostu a s pásy gumy se o dost zlepšila průjezdnost, takže tam příjdou definitivně nalepit.

Fotky od Ričiho tady.

Veletrh ProDítě BVV 05-06.03.2016


V sobotu jsme se na výstavišti sešli v hojném počtu a jelikož plocha už se připravovala ve středu, tak se mohlo se začít pracovat hned od rána. V plánu byla výstavba mostních náspů navážením materiálu z místní pískovny. Na jedné straně bylo těleso pouze sypané, ale na druhé byly boky vyztužené gabiony aby byl násep pevnější a užší a to se osvědčilo. Za celý den se podařilo násep na hrubo dokončit a tak jsme na závěr udělali horní zpevněnou vrstvu. Vedle hlíny byl drtící koutek a vcelku přeplněné parkoviště kamionů. V neděli byl v plánu kupodivu přesně opak - demolice starého nevyhovujícího mostu a náspů . Honza se do něj pustil s novým nakladačem a do odpoledne jsme ho celý odvozili. Práce byly jen občas narušované průjezdy nepovolaných osob, kterým se přes veškerá bezpečnostní opatření nepodařilo úplně zabránit, ale tak už to holt na stavbách bývá. Celou scénu oživoval potůček s brodem ústící do rybníka, ve kterém plavali živí kapři - buhužel potůček prosakoval a tak nemohl téct trvale.
Objevila se tu taky už plně funkční historická T84, která byla neocenitelným pomocníkem při vyprošťování.
Další fotky kde je zachyceno mnohem víc má Riči a letrans , pak jsou tu ještě nějaká videa od Karla.

© Michal Boček 2016