DOMŮ VOZIDLA Z AKCÍ DÍLNA KE STAŽENÍ INFO ODKAZY
2023       2022       2021       2020       2019       2018       2017       2016       2015       2014       2013       2012       2011       2010       2009       2008       starší

Jede vláček kolejáček Uherské Hradiště 27-28.10.18


Po zrušení ostravského veletrhu hraček se nám nečekaně naskytla příležitost zůčastnit se jako hosté výstavy železničních modelářů v Uherském Hradišti. Původně minimalistickou účast se podařilo prosadit v slušný rozsah ze které jsme byli nadšení my, železničáři i diváci. Sice jsme mohli převážet jen piliny, ale díky dostatku strojů to byla pěkná podívaná a stále bylo něco v pohybu. Převozu pilin se snažil konkurovat skladník s paletama, ale vetší pozornosti se mu dostalo až když spadl při najíždění na podval a musel být naložený nakladačem.Další fotky ze soboty od Ričiho.


Modely v OC Haná 19.08.2018


V horkém létě mezi dovolenýma sem dorazil do Olomouce kde Píno organizoval akci u nákupního centra. Ráno sem dojel pozdě a ještě sem sa motal po městě, takže po příjezdu už byla akce v plém proudu a bagrovalo sa ostošest. Sešlo se tu dost stavební techniky, ale nápor sklopek dokázal vyřešit až odpoledne Laďa když vytáhl nakladač.

Další fotogalerie třeba Milana.


Kopřivnické Dny Techniky 9-10.06.18


S Michalem jsme na polygon dorazili brzo ráno s dostatečným předstihem, aby se stihla nachystat plocha, ostaní dorazili až pozdějc když byly přípravy v plném proudu. Pořadatelé nám zajistili velký stan a v něm kopu písku, kterou jsme přetvořili v pískovnu a přilehlé komunikace - obzvlášť pěkný byl nadjezd s mostkem. Postupem času byla celá pískovna přebagrovaná a přehrnutá uplně jinak. Zaujal mě staronový Tomův/Chmeldův Tedom - na to že je to jen 6x4 jezdil parádně.
V něděli dopoledne už zbyl jen Pepův lanový bagr a tak jsme v pomalejším tempu až do odpoledne, kdy Pepa musel odjet a poslední fúry musely byt naložené ručně.


Odkaz na fotky Terdy a fotky Lucky.

Slavičínský Šikula 14.04.18


Letos to vypadalo na skvělou akci, protože měl dorazit Honza se svojí těžkou technikou a byl na to i připravený písek. Ale bohužel selhala elektronika ve vysílačce a tak sem dorazil jen já s malinkým nakladačem. Udělal sem malinkou plochu se skladem štěpky a školil místní modelářskou mládež jak správně nakládat. Po poledni se pokazil motor na jednom kole, ale nakladač hrdinně vydržel nakládat ještě další dvě hodiny, než se pokazilo i druhé kolo a se dvouma stojícíma kolama už to fakt nešlo takže tím předčasně skončila slavičínská předváděčka.FOR MODEL Olomouc 02-04.03.18


První pořádnou akcí roku je vždycky modelářský a sběratelský veletrh FOR MODEL na Floře v Olomouci. Po opakovaných neblahých zkušenostech loňských ročníků jsme s klukama letos sepsali pár pravidel ohledně organizace a chování na ploše během akce. To se ukázalo jako přínosné, ale ani zdaleka jsme nemysleli na vše a taky vymáhání pravidel nám moc nešlo, takže na tom ještě musíme zapracovat.
Modelářsky byla plocha rozmanitá - rašelinová a písková sekce - na kterých se bagrovalo. Z rašeliny kluci dělali násep k mostu a pak přes něj, a v písku byla udělaná pískovna ze které se dobýval písek. Velký rozruch budil Honzův nový buldozer ohromné váhy a rozměrů, který udělal spoustu práce a každý se mu klidil z cesty. Bohužel mu v neděli začala blbnou elektronika a tak už tak moc nehrnul. Ostatní kolegové přes zimu taky nezaháleli - rozestavěný traktor, bagr, nový kryt drtiče, nové korby nebo celé nové auta - radost pohledět. Já sem s taťkou testoval sklápěcí návěs za Volvo - mechanika má mouchy které musíme poladit, ale jinak fungoval pěkně. A bobek fingoval uplně parádně.Fotky poskytli Riči a Terda.
Špičkovou reportáž opět připravil David.
Lví podíl na organizaci má jako vždy Roman, který dokáže dostat modeláře na akci, zařídit to s pořadatelama a ještě se u toho bavit.


Strážnické ježdění 21.01.18


Letos jsem bohužel onemocněl a tak jsem se na první akci roku ve Strážnické tělocvičně jen chvilku mihnul jako divák. Modelů spousta, modelářů taky, takže mě to mrzelo a doufám že na další akce už budu zdravý.

Nemám ani žádné fotky, ale naštěstí kolegů tam bylo dost a zde je pár odkazů na jejich fotky: Riči, pořádající Letrans, Milan.

© Michal Boček 2018