DOMŮ VOZIDLA Z AKCÍ DÍLNA KE STAŽENÍ INFO ODKAZY
2018       2017       2016       2015       2014       2013       2012       2011       2010       2009       2008       starší

Slavičínský Šikula 14.04.18


Letos to vypadalo na skvělou akci, protože měl dorazit Honza se svojí těžkou technikou a byl na to i připravený písek. Ale bohužel selhala elektronika ve vysílačce a tak sem dorazil jen já s malinkým nakladačem. Udělal sem malinkou plochu se skladem štěpky a školil místní modelářskou mládež jak správně nakládat. Po poledni se pokazil motor na jednom kole, ale nakladač hrdinně vydržel nakládat ještě další dvě hodiny, než se pokazilo i druhé kolo a se dvouma stojícíma kolama už to fakt nešlo takže tím předčasně skončila slavičínská předváděčka.



FOR MODEL Olomouc 02-04.03.18


První pořádnou akcí roku je vždycky modelářský a sběratelský veletrh FOR MODEL na Floře v Olomouci. Po opakovaných neblahých zkušenostech loňských ročníků jsme s klukama letos sepsali pár pravidel ohledně organizace a chování na ploše během akce. To se ukázalo jako přínosné, ale ani zdaleka jsme nemysleli na vše a taky vymáhání pravidel nám moc nešlo, takže na tom ještě musíme zapracovat.
Modelářsky byla plocha rozmanitá - rašelinová a písková sekce - na kterých se bagrovalo. Z rašeliny kluci dělali násep k mostu a pak přes něj, a v písku byla udělaná pískovna ze které se dobýval písek. Velký rozruch budil Honzův nový buldozer ohromné váhy a rozměrů, který udělal spoustu práce a každý se mu klidil z cesty. Bohužel mu v neděli začala blbnou elektronika a tak už tak moc nehrnul. Ostatní kolegové přes zimu taky nezaháleli - rozestavěný traktor, bagr, nový kryt drtiče, nové korby nebo celé nové auta - radost pohledět. Já sem s taťkou testoval sklápěcí návěs za Volvo - mechanika má mouchy které musíme poladit, ale jinak fungoval pěkně. A bobek fingoval uplně parádně.



Fotky poskytli Riči a Terda.
Špičkovou reportáž opět připravil David.
Lví podíl na organizaci má jako vždy Roman, který dokáže dostat modeláře na akci, zařídit to s pořadatelama a ještě se u toho bavit.


Strážnické ježdění 21.01.18


Letos jsem bohužel onemocněl a tak jsem se na první akci roku ve Strážnické tělocvičně jen chvilku mihnul jako divák. Modelů spousta, modelářů taky, takže mě to mrzelo a doufám že na další akce už budu zdravý.

Nemám ani žádné fotky, ale naštěstí kolegů tam bylo dost a zde je pár odkazů na jejich fotky: Riči, pořádající Letrans, Milan.

© Michal Boček 2018