DOMŮ VOZIDLA Z AKCÍ DÍLNA KE STAŽENÍ INFO ODKAZY
2023       2022       2021       2020       2019       2018       2017       2016       2015       2014       2013       2012       2011       2010       2009       2008       starší

MoSo2


Druhá Mosoakce proběhla už s lepší přípravou - koupil se kubík kopaného písku a po smíchání s hlínou z toho vzniknul dobrý materiál - nelepivý, ale zároveň udusatelný a nebořivý. Prostor se zvětšil a paralelně vznikla sekce s třídičkou, kterou celý den obsluhoval Honza. Zkoušel jsem i udělat vytvořit kousek klikaté cesty v lesíku, ale výsledný vzhled nebyl až tak dobrý takže příště to zkusím udělat jinak.
MoSo1


Jelikož se nekonají žádné veřejné akce, kterých bychom se mohli účastnit jako doprovodný program, tak jsme se rozhodli pod heslem Modeláři sobě (MOSO) si udělat vlastní soukromou akci. Sice nemáme žádné diváky, ale zase si můžem zvolit termín a čas začátku a konce. První taková akce proběhla pokusně v hale - dovnitř jsme navezli hromadu hliny a obestavili ji malým okruhem z cest. Hlína se odvážela z5 do beden, a přestože byla hrudovatá a mokrá, tak si nikdo moc nestěžoval, protože byli všichni rádi že vůbec nějakou hlinu a prostor na společné ježdění máme
Čmelák model show Holešov 08-09.08.2020


Kluci od Holešova mě pozvali na leteckomodelářský den na místním letišti, kde pravidelně doplňují létající stroje kamiony. Protože byla slíbená hlína, písek, a slušný počet techniky, tak sem se také přidal. Bohužel sem to ráno nezvládl na čas a ostudně sem dorazil jako poslední. Kluci to naštěstí zachránili a protáhli mě s autem až k ploše, takže sem se mohl hned zapojit do bagrování. Nejdřív sem jim trochu vyšperkoval krajinku stromky s brodem a pak už se bagrovalo a budoval násep na most. Pavel nakládal s kolovým nakladačem, který se objemem drapáku ideálně hodil pro mého dempra, a tak jsem většinu času strávil pod ním. Mimo naši plochu předváděli letečtí modeláři krásné makety, realistické aerovleky a naopak nerealisticky šílené a neskutečné akrobacie.
Nejvíc mě ale nadchla modelářská pohádka. Téma bylo klasické - Jeníček a Mařenka, ale v podání sloveského páru to dostalo neskutečný formát. V pohádce vystupovalo asi šest dronů, funkční mrak, duha, protiletadlové kanóny, parašutisti, hořící komín, a spousta dalších věcí, které sem jakožto příznivce funkční modelařiny velice ocenil, a jakožto normální člověk sem se smál od začátku až do konce. Na konec pohádka sklidila zasloužený potlesk od celého publika.
V podvečer, když už diváci odešli, jsme nejdříve připravili násep na nedělní demolici, a pak když už se setmělo tak jsme si užívali nočního bagrování. Po bagrování následovalo příjemné posezení, za sledování ohňostroje odpalovaného z letadla (prováděl stejný pán jako hrál v pohádce :-).
Nedělní bagrování bylo ve znamení demolice starého násypu k mostu - Vojta demoloval, a ostatní odváželi zeminu pryč.

Modelářská pohádka:

Průběh demolice:

Perfektně to na videu zachytil Jara: první část a druhá část.


letní FOR MODEL Olomouc 27-28.06.2020


V tomto pandemickém roku byl klasický For Model na jaře nejdříve zrušen, ale naštěstí se podařilo najít náhradní termín a díky přesunutí do dvou menších pavilonů a přilehlého parku se nakonec konal. My jsme dostali prostor pod obrovským stanem s velkou porcí hlíny a písku. Na jednom kopci hlíny kraloval Honza se svými stroji, a doplňovali ho Vojta a Michal s novými bagry. Na druhé straně jsme udělali starou pískovnu, ve které pracoval nahoře Pepa s kolovým laňákem a dole velký pásový laňák (nový Petrův stroj). Petr neměl ještě obsluhu laňáku v ruce, protože ho teprv nedávno dokončil, ale po dvou dnech nepřetržité nakládky už mu to šlo dobře. Okolní silnice dostaly nezvyklou péči v podobě několika zametacích strojů. Ty pravidelně čistily bordel vytahaný ze staveniště a udržovaly tak pořádek na place. Ve střední části se pak usídlila drtička a třídička.

Pepa to celé zachytil na: prvním videu, druhém videu a třetím videu. A tady galerie od tankystů.


Strážnické poježdění 26.01.2020


Ve strážnické tělocvičně bývá každý rok pěkná akce, jejíž jediným nedostatkem je tvrdošíjné odmítání hlíny. Není se čemu divit - letos nám florbalisti, kteří přišli po nás div neběhali s míčkem po silnicích - na sklizení plochy je tu prostě málo času. Proto jsem přemýšlel jak a co by se dalo bagrovat místo hlíny. Nápadů bylo několik, nakonec sme dovezli keramzit - teorie říkala že je lehký, hnědý, nepráší a snadno se zametá. Dva 50l pytle ale vypadaly jako malá hromádka, a tak sme přidali ještě dva pytle pilin a byla z toho různorodá směs. Díky tomu, že jsme se účastnili už sobotní přípravy, tak byla do sousedství hromady zavedena kolejová vlečka a vzniklo krásné zákoutí starého areálu. Taťka ještě v noci udělal rampu a tak se mohly převážet vozidla i na vlaku. Vedle toho probíhala nakládka pilin a keramzitu, jejich odvoz na deponii, kde se mísily a když už nebylo co vozit tak se směs zase vozila z5. Keramzit se ukázal ne až tak ideální - občas se dostal do pásů nakladače kde hlasitě křupnul, a při úklidu se živelně kutálel při zametání. Hledání ideálního materiálu teda pokračuje ... :-) .

© Michal Boček 2020