DOMŮ VOZIDLA Z AKCÍ DÍLNA KE STAŽENÍ INFO ODKAZY
2022       2021       2020      2019       2018       2017       2016       2015       2014       2013       2012       2011       2010       2009       2008       starší

MoSo5 19.12.2021


Poslední akce letošního roku proběhla opět na hale bez účasti veřejnosti. Přestože se někteří omluvili a nedorazili, tak se nás sešlo dost, a neustále se na silnici dělaly fronty. Ty byly ale spíš způsobené obtížným příjezdem na vykládku - několikametrové couvání v prudkém kopci, a pouze jeden pruh. Nebylo to nic dramatické, ale přesto se při tom někteří řidiči - traktoristi docela zapotili. Na nakládce úřadoval především Honza s bagrem, a za celý den vytěžil kompletně celý kopec, takže nakonec se vytěžený prostor dokonce rekultivoval vzrostlýma smrčkama.

Celodenní fronty na vykládku:

I pár nehod bylo:

Rekultivace:

Na avizované vyhlášení nejzajímavějšího modelu akce nakonce nedošlo, protože se nesešla komise v dostatečném počtu. Ale cena je připravená, a příště to napravíme.Jede vláček kolejáček, 02-03.10.2021 Reduta Uherské HradištěPo loňské pauze jsme letoz opět byli pozvaní doplnit vláčkaře na jejich provozní výstavě. V pátek nikdo neměl čas, a tak se hlavní příprava plochy dělala až v sobotu ráno. Lidí i strojů dorazilo dost, takže návštěvníci mohli pozorovat průběžné bagrování a budování násypu mostu. To ovšem bylo nenápadně prokládané opačnou nakládkou a odvozem z5 do pískovny - protože místa a hlíny jsme měli poskrovnu. Lahůdkou pak byl úspěšný pokus o naložení celého traktoru i s vlečkou na návěs a vysypání přímo z návěsu.

Neděle vypadala ze začátku nepříznivě - vlivem nemocí, práce, a jiných komplikací několik lidí zrušilo účast a zbyli jsme jen dva. Nakonec to ale vůbec nevadilo - na dopoledne dorazil nováček Rosťa se svým bagrem. Odpoledne jsme pak opravdu byli jen dva, ale v poklidném duchu jsme si vyhráli dosyta a ani se nám nechtělo končit. Akorát závěrečný úklid byl únavný - odvozit všechnu hlínu a dekorace přes nádvoří trvalo dvě a půl hodiny.
Čmelák modelshow Holešov 06-08.08.2021
Kvůli nedostatku času jsem se nemohl účastnit oba dva víkendové dny, ale dorazil do areálu holešovského letiště už v pátek a začali jsme připravovat plochu. Kamiony měly vedle položené silnice, a my jsme bagrovali na hromadě hlíny a písku. Vytvořil se kousek kopcovité krajinky, a opět byl zprovozněn i potok. Díky tomu, že akce byla na trávníku, mohl se vyhloubit i rybníček (který ale po skončení akce pečlivě zarovnali aby v něm nekončili přistávající letecké modely). Potok ale tekl i mimo koryto - jednou to zachraňoval Vojta zásypem u horního brodu. Druhý brod byl však špatně napojený a to se opravit nepodařilo - takže byl zapínán jen příležitostně. I když přes brody netekla voda, čile přes ně proudily nákladní auta a odvážely zeminu a písek do násypu mostního nájezdu.
MoSo4 05.06.2021


Venkovní MoSo jsme pojali velkolepě - z palet a podlážek byl vytvořen zvýšený okraj, na který se pak položily komunikace. Vnitřní prostor vyplnila hlína, takže se dalo sjížďět dovnitř a bagrovat pod úroveň silnice, což normálně nejde. Lahůdkou byl funkční model potoku s tekoucí vodou a samozřejmě brodem, který auta hojně využívaly. Účast byla velká, po ploše prohánělo několik osmikolek, které nakládal hlavně Vojta s těžebním bagrem. Pak jsme zasypali opěry a Pepa pokládal nahoru most. Další čiností byla příprava provizorní cesty přes potok - tam už jeřáb nahradil bagr, ktetý do koryta položil trouby, a po zasypání a urovnání byla dočasná cesta hotová. Sklopku sem pro tentokrát přestavěl na kontejnerovku a tahal nově dokončený kontejnerový vlek/návěs.


Video od Pepy tady.


MoSo3 6-7.02.2021


Třetí akce byla za mě ve všech směrech perfektní. Udělali sme jednoduchý obdélník 6x9m, s dostatkem prostoru na obcházení a parkovištěm na straně. Uprostřed byly dvě hromady spojené mostkem, které nabízely dostatek prostoru pro jízdu i nakládání. V pískovně na dolní etáži pracovalo historické lanové rypadlo, které doplňoval na horní etáži menší bagr. Druhá hromada dala prostor pro bagrování staré jímky moderním bagrem. Mezi tím probíhal i různý jiný provoz jako převoz tanků, rovnání výsypek buldozerem, transport strojů na jiné stanoviště a samozřejmě pravidelná dezinfekce. Premiéru tu měla i uplně nová sklopka osmikola, pro kterou to byla tvrdá zkoužka - na konci dne jezdila už jen s jednou hnanou nápravou :-) .© Michal Boček 2021