DOMŮ VOZIDLA Z AKCÍ DÍLNA KE STAŽENÍ INFO ODKAZY
      2024       2023       2022       2021       2020       2019       2018       2017       2016       2015       2014       2013       2012       2011       2010       2009       2008       starší

Moso 6 10-11.12.2022


Přestože už dávno neplatí žádné protivirové opatření ani zákazy, znovu jsme se sešli před Vánoci jen sami, bez diváků. Natolik se nám totiž zalíbil formát malé komorní akce, bez účasti diváků, s libovolným začátkem a koncem, a blízko u domova. Tentokrát to ale nebylo jen o ježdění. Akce byla dvoudenní, a první den byl vyhrazený pro údržbu, opravy a tvorbu modelářské dekorace. Za ty roky ježdění po výstavách už pěkně zpustla, a začínala připomínat hromádku směsného odpadu. Kdybych měl vše opravovat sám, strávil bych na tom týdenní pracovní dobu, ale takto to proběhlo v dobré atmosféře s kamarády za jeden den - takže díky,kluci!

V neděli pak dorazilo ještě víc lidí, a probíhala klasická bagrovačka. Úspěšně jsme používali nové parkoviště, svahové prefabrikáty, a spoustu opravených stromků. K tomu dobrá hlína, dostatek strojů i baterek - prostě ideální zakončení modelářova roku.
Čmelák Holešov 12-14.08.2022


Přijel sem už v pátek, ale stromy a dekarace měl dovéz taťka až v sobotu, takže jsme jen naplánovali uspořádání plochy a rozhrnuli jsme hlínu. Té byly dva druhy, jeden "lepší" jak druhý - černá s obrovskými hroudami, a písková s příměsí trav a kořenů. To nás ale neodradilo - hroudy jsme vytřídili na opěrné zdi, a travy shrnuli na kraj. Večer pak probíhala přátelská diskuze a panákový souboj s kolegy ze Slovenska.

V sobotu ráno se dodělala plocha, a začlo bagrování. Kluci ze Zahorie měli svou hromadu lehké hlíny, a do té naší se zakously dva bagry - Honzův a Petrův (bývalý Mirův (bývalý Vojtův)). Bohužel Petr měl problém s čerpadlem, a tak ho zastoupily nakladače. Do večera se obě hlíny dost promíchaly a krajina dost změnila tvar. Těšil sem se na noční bagrování, ale nikomu kromě mě se nechtělo, takže jsem si jen sám chvilku nakladačem prokusoval cestu kopcem.

V neděli dorazili další modeláři, proto bylo potřeba poopravit plochu a pokračovat v práci. Tentokrát měl smůlu Vojta, kterému jen několik minut! po začátku praskla hadice sklápění. Poprvé jsme v akci testovaly rozestavěný krátký dumper - průjezdnost terénem je špičková, a manévrovatelnost taky.

Jediná škoda byla větrného počasí - to sice bagrům nevadí, ale dost omezilo létání přítomných nádherných maket letadel .

Další fotogalerie tady a tady.

Kopřivnické dny techniky 04-05.06.2022


Na polygonu Tatry v připraveném stanu na nás už čekala hromada písku kterou jsem ji upravil do podoby krajinky s potokem a pískovnou. V sobotu bylo trochu míň lidí, a tak jsem o to víc řádil s nakladačem - až se mě podařilo vyzout pás.

V neděli už dorazily posily a provoz na modelové pískovně vzrostl. Možná až moc, protože postupně zapadly tři sklopky na stejném místě - utrhla se s nimi krajnice úzké cesty.


© Michal Boček 2022