DOMŮ VOZIDLA Z AKCÍ DÍLNA KE STAŽENÍ INFO ODKAZY
2023       2021       2021       2020       2019       2018       2017       2016       2015       2014       2013       2012       2011       2010       2009       2008       starší

Slavičínský šikula 01.04.2023


Celá akce začala trochu aprílově, když jsme doma zapoměli silnice, a museli jsme se pro ně vracet. To nás na začátku zdrželo v přípravě plochy, ale nakonec jsme ji stihli připravit včas. Mě smůla provázela i zbytek dne, především na rampě k výsypce zeminy - podařilo se mě z ní dvakrát spadnout. Jednou při couvání s dumperem, a podruhé při zametání. Jinak akce probíhala bez větších obtíží. Hlína se odbagrovávala z kopce a odvážela se rovnou do beden. Mimo to došlo i na sázení stromků, převoz techniky a samozřejmě nikdy nekončící zametání silnic.
FOR MODEL Olomouc 17-19.03.23


Jarní Olomouc lákala návštěvníky na modelářsko-sběratelskou výstavu FOR MODEL a my jsme na ní opět nechyběli. Tentokrát jsme na přiděleném prostoru vytvořili trochu užší a delší modelový polygon kde se našlo místo i na sklad, parkoviště a pískovnu, to celé lemované Petrovou železnicí. Těšil sem se na přepravu vozidel a nákladu pomocí vlaku, ale většinu času trať vytěžovali nadšené děti na vagónech. Na hromadě hlíny panoval modelovější provoz - odbagrovávání sesunutého svahu, a odvoz zeminy do třídičky, a natříděné hlíny zpět na skládku. V sobotu se sešlo opravdu hodně strojů a došlo i na spory o místo na bagrování, což je škoda. Pro příště to bude potřeba nějak rozumně vyřešit.Aby se celý den jen nebagrovalo tak sem vymýšlel co dalšího by se dalo s modely dělat a napadlo mě vysazování stromků. Nemyslím ty proutky které zahrádkáři rýčem zakopávají v sadu, ale větší předpěstované stromy na které už je potřeba mechanizace. Proto jsem pokusně vyrobil dva menší stromky i s kořenovými baly a akce mohla začít. Nejdřív se palety se stromkama naložily v zahradnictví (vlastně stavebninách). Pak menší bagr vykopal jámy, smykový nakladač tam stromky usadil, a okolí se pomocí bagru upravilo pěknou zeminou. Dohromady práce pro pět lidí na dvacet minut, a to se sadily jen dva stromky! Prototypy stromků jsou z kabelu, sádry, jutového pásku a části IKEA umělého kvítka. Na to že sem je vyráběl přímo na výstavě, tak vypadají dobře a fungují perfektně, takže stromků dodělám víc aby se mohl najednou vysadit celý park nebo alej. Ještě k tomu zbývá vymyslet modelový hydroosev :-) .

L-prefabrikáty se v ostré akci plně odvědčily - jsou lehké, složené zabírají málo místa a dají se stavit i s pomocí techniky. Když jsme zkoušeli pokládání bagrem s hákem na laně, tak bylo potřeba asistence smykového nakladače kvůli přesnému usazení, ale šlo to dobře. Jediný problém je ve vnějších rozích výsledné zdi, kde materiál propadává bokem - chtělo by to dodělat ještě rohové přechodové kusy.

Další foto třeba u Ivana, a video od TV Lipník.

© Michal Boček 2023