DOMŮ VOZIDLA Z AKCÍ DÍLNA KE STAŽENÍ INFO ODKAZY
ČLÁNKY       ve výrobě       palety       zrcátka       křoví       prefa       elektronika
Protože se mě už pár lidí ptalo na zrcátka na Volvu, přidávám stručný obrázkový návod na jejich výrobu:

 1. Plánek
 2. Ke stažení tady.

 3. Tělo zrcátka
 4. Vystřihnout tvat a nalepit na plast 1mm a 4mm, nejdřív vyřezat a zabrousit vnitřní otvory pro jednotlivé zrcadla, potom vyřezat a na hrubo zabrousit tělo zrcátka z 4mm plastu. Pak tělo usadit na střed díry (pomůže osový kříž nakreslený tužkou), zkontrolovat stejné obrysy na všech stranách a přilepit. No a zbývá vyřezat zrcátko z plastu a zabrousit do kulata.

  Po zabroušení do oblých tvarů označit místa zahloubení a vyfrézovat je. Potom už jen vyvrtat otvory 2,5mm pro drát a tělo zrcátka je hotové .

 5. Držák na kabině
 6. Nakreslit tvar na plech 3mm, vyřiznout základní tvar, zabrousit, vyvrtat skrz otvor 1,5mm , doříznout zářezy pro držáčky, zabrousit, zvětšit otvory v horních packách na 2mm a vyřezat závity M2 do střední části.

 7. Držáčky
 8. Konec drátu 2,5mm se rozklepne do plocha, provrtá vrtákem 2mm, zabrousí, ohne do tvaru podle plánku a uřízne na potřebnou délku.
  (fotodokumentace chybí)

 9. Kompletace
 10. Držáčky se zalepí do těla, a přes šroubky se přišroubují do držáku na kabině, kdo sežene může pro lepší vzhled použít dlouhého červíka M2.
  A zrcátko je hotové:
Praktický tip od Jardy Siky:
Pokud se vám nechce pilovat čtveratou díru a lepit do ní držák, dá se uříznout vyčnívající část, vyvrtat do ní díra a vyřezat závit. Pak se do kabiny vyvrtá díra a zrcátko se zevnitř přišroubuje - prý to drží stejně dobře a jde i lehce odmontovat.
© Michal Boček 2013